Žieminiai rapsai šį rudenį patyrė daug stresų

2017.09.28

 Pasitaisius orams, sulaukiame iš ūkininkų klausimų apie rapsų būklę. Gerai, kad sėja ir derliaus likučių nuėmimas "neužtemdė" rūpinimosi ateinančių metų derliumi. Dažniausiai ūkininkai klausia: "kas nutiko žieminiam rapsui, kad ir laiku pasėti augalai sunkiai auga"? Matome šiais metais ne tokius gyvybingus augalus, kaip ankstesniais metais. Šiuo metu rapsus pagal sėjos laiką galima suskirstyti į keletą grupių. Geriausiai atrodo augalai, sėti iki rugpjūčio 20 d., jie jau suformavę 5 - 6 lapus ir laukia rudens vegetacijos pabaigos. Kodėl jie ne tokie gyvybingi, kaip būdavo anksčiau? Priežasčių, manome, yra keletas. Augalus veikia eilė veiksnių, neigiamų ir teigiamų

Šiemet gavosi taip, kad veikė keletas neigiamų veiksnių vienu metu, gavosi tarsi neigiamų veiksnių suma. Pirma - pradėję dygti ir vos sudygę augalai pateko į lietingą laikotarpį, dėl vandens pertekliaus, kad ir momentinio, sumažėjo deguonies kiekis dirvožemyje, dirvožemio poras užpildė vanduo. Antra - dirvinį veikimą turintys herbicidai paprastai sudaro apsauginį "ekraną" 1 - 2 cm gylyje, pro kurį neprasiskverbia piktžolės. Tikėtina, kad šiais metais lietus išplovė herbicidus į gilesnius sluoksnius ir augalai "apsinuodijo", dėl to silpniau vystosi šaknys, sutrikusi fotosintezė. Tokią hipotezę patvirtina ir tai, kad žaliuoja piktžolės, kurios turėjo nunykti. Trečia - meteorologų duomenimis, trumpiau spindėjo saulė, o tai tiesiogiai turėjo įtakos fotosintezės aktyvumui. Ketvirta - vyravo vėsesni orai, nei reikalauja augalai tuo laikotarpiu, ypač žemos temperatūros buvo naktimis. Penkta - lietus taip pat išplovė į gilesnius dirvožemio sluoksnius dalį maisto medžiagų, šaknys dar per trumpos, kad jas pasiektų. Tai tik penki veiksniai, kurie galėjo turėti neigiamos įtakos augalams.

          


Pastebėjom, kad panaudojus prieš sėją Ruinex ir Azofix derinį, dirvožemio būklė daug geresnė, jo nesuplūkė lietus, augalų šaknys auga. Ką daryti pasėliuose, kuriuose nebuvo naudoti biologiniai preparatai? Augalų būklę galima pagerinti, naudojant biologinį augimo aktyvatorių Nutrilife derinyje su MaxProlin ir Bactoforce. Šiuos preparatus galima suderinti su lapų trąšomis ir fungicidais. Nutrilife ir MaxProlin paskatins augaluose fiziologinius procesus ir padidins atsparumą žiemos veiksniams, o Bactoforce - atsparumą fomozei ir kitoms ligoms. Ypač efektyvus šis derinys bus vėliau sėtuose rapsuose, kurių vystymasis ir augimas atsilieka, augalai su silpnomis šaknimis nepasiruoš žiemai.       

          

Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !