Žemės dirbimo ir biologinių preparatų naudojimo patirtis

2017.08.28

Kiekvienas žemdirbys norėtų sukurti arba atkurti natūralią dirvožemio terpę. Pirmas žingsnis atkuriant biologines dirvožemio savybes, kurios ilgam užtikrintų dirvožemio derlumą ir produktyvumą - pradėti kitaip galvoti nei anksčiau. Dirvožemis gyvas organizmas, reikia atsižvelgti į aplinkos sąlygas ir anksčiau taikytas technologijas. Reikia keisti žemės dirbimo technologijas, daugiau palikti vietos natūraliai dirvožemyje vykstantiems procesams. Pvz., ūkininkas suprato, kad dirvožemio kietis viršija augalų fiziologinius reikalavimus. Kaip spręsti problemą? 

Dirvožemio tvarkymą pradėjom taip: nuėmus kviečių derlių ant ražienų išpurkštas Ruinex, Azofix ir Penergetic K derinys. Kadangi ūkininkas nenori atsisakyti arimo, reikėjo ieškoti kitokio sprendimo, nes arimu galima viską sugadinti. Nusprendėme ražieną giliai (40 cm) purenti, o vėliau arti 15 cm gyliu. Eksperimentas pasiteisino, suardytas arimo padas, o arti 15 cm gyliu nepavojinga, nes aerobiniai mikroorganizmai galės skaidyti augalines liekanas. 

Ką pastebėjome? Ūkyje naudojami biologiniai preparatai ir ariant atsiarė jau suirę šiaudai, tai reiškia, kad biologiniai preparatai pagerino mineralizaciją ir jau prasidėjo humifikacija. Sėjant rapsus, trąšos įterptos lokaliai, taip galima sumažinti trąšų normą ir jas efektyviau išnaudoti, o po sėjos derinyje su herbicidais išpurkštas Fosfix. Seniai žinom, kad dėka dirvožemio biologinių bendrijų didinamas dirvožemio produktyvumas, nors mes labai mažai žinom apie dirvožemyje gyvenančius mikroorganizmus ir dirvožemio ekosistemos funkcionavimą.
Tik nuolatinis stebėjimas, kaip šiuolaikiniai žemės dirbimo būdai ir naujos kartos biologiniai preparatai veikia biologines, chemines ir fizines dirvožemio savybes, gali tapti raktu  išsaugant dirvožemio savybes ateinančioms kartoms.      

Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !