Sėja - labai svarbus etapas

2017.09.13

Sėjami žieminiai kviečiai, bet ar visi ūkininkai įvertina sėklų kokybės, jų paruošimo ir dirvožemio būklės reikšmę ateinančių metų derliui? Dažnai kalbėjome apie fuzariozę ir jos daromą žalą, bet mokslininkai sako, kad Lietuvoje kasmet daugiau žalos padaro javų rizoktoniozė. Svarbiausia, kad patogenai plinta per dirvožemį ir augalines liekanas. Ši liga kenkia ne tik migliniams javams. Abi Rhizoctonia rūšys augalus gali užkrėsti per šaknis. Antai R. cerealis augalus gali užkrėsti bet kuriuo vystymosi tarpsniu. Ligos plitimui palankūs vėsūs (10 - 20°C) orai, drėgnas dirvožemis rudenį ir pavasarį. Bet kuriuo atveju drėgnas ir vėsus dirvožemis yra labai svarbus veiksnys ligos plitimui.

Norint apsaugoti augalus, reikalinga kompleksinė apsauga. Pirmiausiai - sėjomaina. Cheminė apsauga - komplikuota, nes liga plinta skirtinagais tarpsniais. Svarbu apsaugoti augalus nuo pirminės infekcijos. Sakytume, kad beicavimas gali išspręsti problemą, bet veikliųjų medžiagų pasirinkimas labai skurdus. Jei laiku nesiimsime priemonių liga tik progresuos ir darysis agresyvesnė.

Viena iš efektyvių priemonių - biologiniai preparatai. Liekanų mineralizacijos skatinimas su Ruinex. Sėklų apvėlimas su Bactoforce, MaxProlin ir Penergetic P. Purškiant sudygusius augalus herbicidais pridėti Fosfix. Tai priemonės užtikrinančios augalų atsparumą daugeliui ligų.

Mes svarstome taip: įdėtos trąšos, augalų apsaugos priemonės ir t.t., o visas pastangas nubraukė meteorologinės sąlygos, vienintelio nenubraukė meteorologinės sąlygos - dirvožemio gerinimo priemonių. Biologiniai preparatai niekur nedingo, gerieji mikroorganizmai laukia naujo ciklo. 

 

          

Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !