Simbiozė su aplinka

2017.09.04

Vienas ūkininkas pastebėjo, kad norint sėkmingai ūkininkauti, reikia numatyti, kas tame pačiame lauke augs ir po 20 metų. Pritariame tam. Pritariame ir tam, kad nusprendus padaryt kažką gero, reikia neplikt tai norų stadijoje. Daugelis ūkininkų turi norų keisti nusistovėjusias technologijas, bet konkrečių norų nesusieja su jokiais sprendimais, kitaip tariant noras yra, bet nėra ketinimų, arba yra  klaidingai manančių, kad pvz. rapsų derlingumas jo žemėse niekada nebus rekordinis, tai reiškia, kad nėra noro siekti ūkio sąlygomis maksimalaus derlingumo. Tai tarsi parodo ūkininko silpnumą, nes nori padidinti derlingumą, bet geriau be pastangų. Siekiant maksimalaus derlingumo, pirmiausiai reikia pamatyti kaip atrodo toks pasėlis, pamačius tikrai atsirastų noras siekti tokio rezultato, bet svarbu, kad užsidegimas nesibaigtų.

Tačiau pirmiausiai reikia suprasti augalus ir su jais bendrauti. Pirmiausiai reikia įsivaizduoti, kad bendravimas vyksta su draugu, bet ne pagal instrukcijas, kad kažką perskaičius ar išgirdus, pasakyti draugui kažkokią frazę ir nelaukti atsakymo. Su tokiu požiūriu į augalus susiduriame kasdien, kad ir šiuo metu matome daug nekokybiško arimo pavyzdžių. Ariama, nes kažkur parašyta, kad arimu paruošiamas sėklos guolis, tai reiškias ūkininkas daro ką reikia pagal instrukciją ir nelaukia atsakymo, kaip į tai reaguos augalas. Mes daug kartų sakėme, kad dirvožemis ir augalai nieko nuo mūsų neslepia, jie sako ir parodo tai ką jaučia, bet dažnai nenorime suprasti, ką jie mums sako, nes daugeliu atvejų niekas nemokė jų kalbos (dirvožemio ir augalų) arba tiesiog ta kalba atrodė nuobodi. Ūkininkas turi būti simbiozėje su dirvožemiu ir augalais, žemdirbys turi išmokti suprasti augalus, bet dažniausiai stebime tik blaškymąsi ir kenkimą augalams. Negaunant rezultato prasideda kaltųjų paieškos, kaltinamas klimatas, pažeista ekologija, technikos, trąšų, augalų apsaugos priemonių pardavėjas ir t.t.

Ypač dar sunku suprasti dirvožemio biologiją, dažnai galvojama, kad dirvožemis negyvas, bet jis gyvas. Viename arbatiniame šaukštelyje dirvožemio galima rasti 50 – 500 mln. bakterijų, 200 mln. aktinomicetų, 10 – 20 mln. grybų, apie milijoną pirmuonių, 50 nematodų bei kirmėlių. Žmogus taip pat įtrauktas į dirvodarinius procesus, nes dažniausiai keičia kraštovaizdį. Žemdirbiai gamybos procese naudojasi dirvožemiu ir privalo taikyti subalansuotą ūkininkavimo sistemą, o nesakyti: „čia nieko nedarysiu, nes nuomoju šį plotą“, toks požiūris skatina ūkio žlugimą. Dirvožemis gali skirtingai reaguoti į tausojimą arba neūkiškumą, dėl to reikia diegti skirtingas technologijas, to paties metodo negalima taikyti visuose laukuose, nes jis gali neatitikti kito lauko, o tuo labiau ūkio dirvožemio. Biologinio dirvožemio aktyvumo nustatymas – vienas svarbiausių, nes tuomet galima efektyviai išnaudoti natūralius dirvožemio privalumus.

Rekomenduojame kuo greičiau pradėti bendrauti su dirvožemiu ir augalais. 

 

          

Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !