Pirmosios dienos be lietaus

2017.10.15

Pirmos dienos be lietaus - galimybė apžiūrėti laukus. Sakysite, o ką ten pamatysi? Pamatyti galima daug. Pirmiausiai reikia įvertinti kaip augalai paruošti žiemai, nes sėja ir augalų paruošimo žiemai darbai vyko skubotai. Patikslinkime žieminių kviečių sėklų ruošimo darbus. Beicuojant sėklas prie beico reikėjo pridėti Bactoforce, Penergetic P ir Maxprolin. Jei taip padarėte - labai gerai. Rudens sąlygos labai palankios patogenų plitimui, dėl to reikėjo stiprinti apsaugą nuo šaknų puvinių. Bactoforce efektyviai saugo augalus nuo fusarium sukeliamų puvinių. 

Nustatyta, kad panaudojus Bactoforce, praėjus 5 dienoms po apvėlimo Fusarium graminearum slopino 37 proc., o po 15 dienų - 62 proc. Fusarium culmorum - po 5 d. - 44 proc., po 15 d. - 48 proc. Fusarium nivale - po 5 d. - 15 proc., po 15 d. - 46 proc. Sustiprinus sėklų apsaugą reikėjo spręsti piktžolių problemą, gerai organizavę darbus ūkininkai spėjo išpurkšti herbicidus deriniuose su Maxprolin, Fosfix ir Bactoforce. Kai kas rekomenduoja herbicidus dar purkšti pasitaisius orams. Pirmiausia reikia tinkamai įvertinti situaciją: ar bus galimybė įvažiuoti į pasėlius, antra - reikia prisiminti, kad kai kuriems herbicidams reikia aukštesnės oro temperatūros, pasirinkus herbicidą ne pagal oro sąlygas, galima padidinti atsparių kai kurioms herbicidų grupėms piktžolių populiaciją. Taip pat svarbu, kad dirvožemio porose mažai deguonies dėl gausaus kritulių kiekio, sunku pasakyti koks bus herbicidų poveikis. Jei būtų galimybė įvažiuoti į lauką ir būtų noras padaryti augalams ir dirvožemiui ką nors gero, derinyje su herbicidais reikėtų išpurkšti Bactoforce ir Maxprolin. Bactoforce - slopina patogenus ir aktyvuoja dirvožemio mikroorganizmus, o Maxprolin - prolino amino rūgštis, reikalinga ne tik augalams, bet ir dirvožemio mikroorganizmams.

Įsitikinus, kad viskas tinkamai atlikta: priešsėlio ražienos apipurkštos Ruinex, Azofix ir Penergetic K deriniu (galimi ir kiti deriniai su šiais preparatais), sėklos papildomai apveltos: Bactoforce, Penergetic P, Fosfix ir Maxprolin, purškiant herbicidus pridėta: Bactoforce, Fosfix, Maxprolin, Penergetic P, galima ramiai laukti žiemos, nes ką buvo galima gero padaryti augalams prieš žiemą - padaryta.

Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !