Lietus pakeitė įprastų darbų eigą.

2017.09.26

Lietus pakeitė įprastų darbų eigą. Be tiesioginių nuostolių, žemdirbiai patirs dar ir netiesioginių. Pirmiausiai nukentės dirvožemis, nes daugeliu atvejų žemė ruošiama nežiūrint nei į jos fizinę brandą, nei kitas savybes. Tačiau žemdirbiai moka organizuoti darbus. Tai, kad laikas nebuvo švaistomas rodo sudygę žieminiai kviečiai ir rapsai. Prieš lietų spėję sudygti kviečiai jau pasiekė išsivystymą kai reikia panaudoti herbicidus. Neramina dirvos paviršiuje po lietaus susidariusi pluta. Į dirvos paviršiuje susidariusią plutą reikia žiūrėti rimtai, nes sutrikus deguonies patekimui prie šaknų, pirmiausiai nukentės augalų produktyvumas.

Ramiau tiems, kurie prieš sėją naudojo RUINEX, AZOFIX arba FOSFIX bei Penergetic K. Nenaudojusiems šių preparatų rekomenduojame derinyje su herbicidais išpurkšti Bactoforce ir MaxProlin. Bactoforce padidins augalų atsparumą fusarium sukelėjams, kurie ypač aktyvūs suslėgtame ir nekvėpuojančiame dirvožemyje.

Jei kviečiai nespėjo sudygti iki lietaus ir dabar jų dygimui trukdo pluta, rekomenduojama panaudoti AZOFIX ir Penergetic K. Dėl AZOFIX naudojimo reikėtų tartis su konsultantais, nes šį preparatą šiuo metu rekomenduojama purkšti tik išskirtiniais atvejais. Atsėliuojamuose kviečiuose plutos naikinimui rekomenduojama išpurkšti RUINEX ir Penergetic K derinį.

Kiekvienu atveju rekomenduojama pasitarti su Bioenergy konsultantais. Skubėjimas ir neteisingi sprendimai gali baigtis nuostoliais.

Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !