Išlaisvinkime maisto medžiagas iš šiaudų su RUINEX

2017.08.11

Lauko augalų derlingumas ir jo stabilumas 15 - 20 proc. priklauso nuo dirvožemio savybių, 40 proc. - naudojamų trąšų, 15 - 20 proc. - augalų apsaugos priemonių ir 10 - 15 proc.- nuo kitų veiksnių. Problemos esmė - nuolat didėjantis žemdirbystės intensyvumas padidino dirvožemio degradacijos spartą, dėl to ženkliai sumažėjo dirvožemio humusingumas ir biologinis aktyvumas. Mokslininkai paskaičiavo, kad žemdirbiai nesubalansuoja organinių medžiagų išnešimo ir įnešimo, dėl to vidutiniškai kasmet dirvožemis netenka 0,7 - 0,9 t/ha humuso.

Kai kurie dirvožemiai taip pasikeitė, kad dirvotyrininkai juos turėtų pervardinti. Šiuo metu prieš berdami trąšas žemdirbiai turi prisiminti, kad trąšos yra antropogeninis veiksnys stipriai veikiantis ne tik dirvožemį, bet ir visą agrofitocenozę. Augintojai turi suprasti, kad trąšų efektyvumas tiesiogiai priklauso nuo dirvožemyje liekančių augalinių liekanų ir biologinių procesų aktyvumo dirvožemyje. Praktiškai visi auginami augalai tinkamai neparuošus augalinių liekanų turės neigiamą organinių medžiagų balansą (su derliumi išnešama daugiau organinių medžiagų). Reikia sulėtinti humuso mineralizaciją, o ne spartinti. Išbėrus ant augalinių liekanų azoto trąšų, humuso mineralizacija paspartinama. Blogiausia, kad iki šiol ignoruojamas mokymas apie augalinių liekanų grąžinimą dirvožemiui.
Alternatyva neapgalvotam dirvožemio naudojimui - saugių augalininkystės technologijų diegimas. Pirmasis žingsnis turėtų prasidėti nuo biologinio preparato RUINEX. Ant šiaudų išpurškus Ruinex, Azofix ir PenergeticK derinį, jau po trijų savaičių šiaudai nekelia rūpesčių, jie laipsniškai integruojasi į dirvožemio struktūrą. Naudojant biologinius preparatus Ruinex, Azofix, Fosfix, Penergetic K, Bactoforce augalininkystės technologijose iki 20 - 35 proc. sumažėja degalų sąnaudos, dvigubai padidėja mineralinių trąšų efektyvumas, iki 6 kartų padidėja augalų apsaugos priemonių efektyvumas, iki 3 kartų padidėja darbo našumas. 
Bioenergy technologijos užtikrina efektyvų neprekinės produkcijos (šiaudų) panaudojimą dirvožemio savybių gerinimui.  

 

           

           
Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !