Biologiniai preparatai suteikia stiprų pranašumą

2017.09.21

Ekstremalios šio rudens sąlygos verčia galvoti apie pasėlių būklę ateinančių metų pavasarį. Įprastinėmis sąlygomis pasitaiko visko, o ką kalbėti dabar. Pirmiausiai į akis krenta žemės dirbimo įpročiai. Daugelis stengiasi kuo labiau išpurenti žemę. Šis įprotis ir "pakiša koją" kai sąlygos nepalankios. Iškrito gausus kritulių kiekis ir aiškiai matosi kaip formuojasi pluta dirvos paviršiuje. Lietaus lašams atsitrenkus į dirvos paviršių, išsisikirianti energija stipriai suplūkia paviršių, o kai nelis paviršius taps tarsi betoninis. Vėliau kai kuriose vietose kaupsis vanduo, o pro susidariusią plutą deguonis nepateks prie augalų šaknų. Jei augalai negalės kvėpuoti, jie tinkamai nepasiruoš žiemai. Ką darė pažangūs ūkininkai? 

Pirmiausiai pasėję rapsus, kartu su herbicidais išpurškė Fosfix bei Penergetic, kai kurie rinkosi ir kitus sprendimus (Ruinex, Fosfix arba Azofix su Fosfix). Aktyvavus dirvožemį, dirvos paviršiuje pluta ne tokia agresyvi. Stebėdami pasėlius, galime pasakyti, kad geriausias sprendimas buvo ražienas apipurkšti su Azofix bei Ruinex deriniu ir sėti tiesiogiai, matome, kad šiuose laukuose dabar nesikaupia drėgmės perteklius, nes nesuardyta kapiliarų sistema. Kas jau daryta padaryta arba nepadaryta, o ką daryti toliau? Šiuo metu jau reikia galvoti apie augalų augimo reguliavimą ir paruošimą žiemai. Standartinis variantas, jei rapsai pasėti laiku - fungicidas-augimo reguliatorius, boras, Bactoforce, MaxProlin. Jei augalų augimas atsilieka - fungicidas-augimo reguliatorius, Nutrilife, MaxProlin. Jei pasėliuose susidarė dirvos paviršiuje pluta - Azofix, Bactoforce ir Nutrilife.

Kokie mūsų rekomenduojamų technologijų privalumai? Jų taikymas suteikia ūkininkui pranašumą, nes turi išliekamąją vertę. Technologija nesuteikianti pirmumo - praktiškai bevertė. Jau rašėme, kad tokiomis sąlygomis kaip šių metų, daugelio preparatų naudojimas nesuteikė ūkininkams pirmumo. Sakysit, kad panaudojus biologinius preparatus taip pat derlius liko lauke arba negalima įvažiuoti į lauką. Biologiniai preparatai gerina dirvožemio savybes ir jos išlieka. Ypač tokioje situacijoe kaip šiemet labai svarbu neapleisti dirvožemio.

Atgal

UAB BIOENERGY LT                                                              
Staniūnų g. 83, Panevėžys 36151
Bankas: AB bankas "Swedbank"
Į.k.:302956352
PVM: 100007429419
a/s LT027300010134086612
Banko kodas: 73000

Noriu gauti naujienas !